İçeriğe atla
Seçiniz:        
» 

HP Dizüstü Bilgisayar Pil Takımı Değişim Programı

» 

HP Dizüstü Bilgisayar Pil Takımı Değişim Programı

» Program Özeti

Başlama tarihinden itibaren program ayrıntıları

» 26 Mayıs 2011
» 30 Ekim 2008
» 20 Nisan 2006
» 14 Ekim 2005
» SSS
» Sipariş Durumu

Bize Ulaşın

» E-posta
» Telefon
İçerik başlangıcı
Sık Sorulan Sorular
» 1. HP, daha önce 19 Mayıs 2010’da genişlettiği 14 Mayıs 2009 pil geri çağırma programını neden yeniden genişletiyor?

» 2. HP, etkilenen pil takımlarının tümünü neden 19 Mayıs 2010’daki duyurudan önce tespit etmedi?

» 3. Ben zaten pil takımımı kontrol ettim. Neden tekrar kontrol etmem gerekiyor?

» 4. Sürekli olarak duyurular alıyorum, ancak daha sonra da pilimin geri çağırma programı kapsamında olmadığı söyleniyor. Bunun sebebi nedir?

» 5. Pilime dokunduğumda sıcaklık hissediyorum, ancak bana pilimin bu geri çağırma programına dahil olmadığı söylendi. Bu normal mi?

» 6. Pilim artık şarj tutmuyor, ancak bana pilimin bu geri çağırma programına dahil olmadığı söylendi. Neden bu programa dahil değil?

» 7. HP, dizüstü bilgisayarlarını geri çağırıyor mu? Neden?

» 8. Pilimin değiştirilebilecek piller arasında olduğu tespit edildiyse, ancak pille ilgili herhangi bir sorunum yoksa, bu pil dizüstü bilgisayarıma herhangi bir zarar vermiş olabilir mi?

» 9. Pil değiştirme programından etkilenen dizüstü bilgisayarlar hangileri?

» 10. Bu web sitesindeki doğrulama işlemine başvurmadan, pilin geri çağırma programının kapsamında olup olmadığını belirlemenin başka bir yolu var mı?

» 11. HP dizüstü bilgisayar satın almak güvenli mi?

» 12. Değiştirme programının kapsamında olan bir HP dizüstü bilgisayarım var. Kısa bir süre önce bu bilgisayar için yedek bir pil satın aldım. Bu pil geri çağrılan pillerden biri olabilir mi?

» 13. Elimde birden fazla geri çağrılan pil var. HP geri çağrılan pillerimin tümünü değiştirecek mi?

» 14. Yeni pilimi nasıl sipariş edeceğim?

» 15. Mevcut pilimi yedek pil olarak kullanmaya devam edebilir miyim?

» 16. HP dizüstü bilgisayarımı pil takmadan kullanabilir miyim?

» 17. HP dizüstü bilgisayarımın ürün numarasını nereden bulurum?

» 18. Elimde aşırı ısınma belirtileri gösteren bir pil varsa ne yapmalıyım?

» 19. Geri çağrılan pilimi HP servis iş ortaklarından birine götürüp yeni bir pille değiştirebilir miyim?

» 20. Geri çağrılan pilimi yeni pil elime geçmeden önce iade etmek zorunda mıyım?

» 21. Pilimle ilgili hiç sorun yaşamadım. Değiştirmem gerekir mi?

» 22. Ücretsiz olarak değiştirilecek pilimin elime geçmesi ne kadar sürer?

» 23. HP, geri çağrılan pilin geri gönderilmesi için herhangi bir muhafaza kabı sağlayacak mı?

» 24. HP iade edilen pillerle ne yapacak? Bunun çevre üzerindeki etkisi ne?

» 25. Geri çağrılan pili dizüstü bilgisayardan çıkardıktan sonra pili elimize almak güvenli midir?
1.  HP, daha önce 19 Mayıs 2010’da genişlettiği 14 Mayıs 2009 pil geri çağırma programını neden yeniden genişletiyor?
HP, geri çağırma programını sürekli olarak izlemektedir. Gözlemlerimiz sonucunda, geri çağırma programına daha başka pil takımlarının da dahil edilmesi gerektiğine karar verdik. Dahil edilen bu pil takımları, Temmuz 2007 - Temmuz 2008 arasında HP dizüstü bilgisayarlarla satılmıştır. Ayrıca, bu genişletmenin bir parçası olarak ek bir ticari ürün modeli serisi de geri çağırma programına dahil edilmiştir. Bu programdan etkilenen HP müşterileri, doğrulanan ve geri çağrılan her pil takımı için ücretsiz olarak yeni bir pil takımı alma hakkına sahip olacaklardır.   » Başa dön


2.  HP, etkilenen pil takımlarının tümünü neden 19 Mayıs 2010’daki duyurudan önce tespit etmedi?
HP, ek bir ticari ürün modeli serisinde kullanılan belirli pil takımları dahil olmak üzere ek pil takımları tespit eden tedarikçilerimizle birlikte daha fazla araştırma yaptı.   » Başa dön


3.  Ben zaten pil takımımı kontrol ettim. Neden tekrar kontrol etmem gerekiyor?
HP, genişletmeye dahil edilen daha başka pil takımları tespit etti. Şu anda sizin pil takımınız da bu geri çağırma programının kapsamında olan bir pil takımı olabilir.
Müşterilerin şunu bilmelerini istiyoruz: Temmuz 2007 – Temmuz 2008 döneminde satılan ve programa dahil olan dizüstü bilgisayar ürünlerinin yaklaşık %5’inde, etkilenen pil takımları bulunmaktadır. Doğrulama işlemi sonucunda, pil takımınızın bu geri çağırma programından etkilenmediği ortaya çıkabilir.
   » Başa dön


4.  Sürekli olarak duyurular alıyorum, ancak daha sonra da pilimin geri çağırma programı kapsamında olmadığı söyleniyor. Bunun sebebi nedir?
HP, bu genişletmeye dahil edilen daha başka pil takımları tespit etti. HP, müşteri güvenliğini göz önünde bulundurarak, etkilenmiş bir pille satılmış olabilen ürünlerin kaydını yaptıran müşterilere uyarıda bulundu. Doğrulama işlemi sonucunda, pil takımınızın bu geri çağırma programından etkilenmediği ortaya çıkabilir. Temmuz 2007 - Temmuz 2008 döneminde satılan ve programa dahil olan dizüstü bilgisayar ürünlerinin yaklaşık olarak %5’inde, etkilenen pil takımları bulunmaktadır.   » Başa dön


5.  Pilime dokunduğumda sıcaklık hissediyorum, ancak bana pilimin bu geri çağırma programına dahil olmadığı söylendi. Bu normal mi?
HP ürünleri, uluslararası güvenlik standardı IEC 60950-1'e uygundur. Pil takımınızın bahsi geçen sorundan etkilenmediğinin belirlenmesine rağmen hala endişeleriniz varsa, lütfen adresine gidip yerel HP yurt içi destek merkezinize başvurun.   » Başa dön


6.  Pilim artık şarj tutmuyor, ancak bana pilimin bu geri çağırma programına dahil olmadığı söylendi. Neden bu programa dahil değil?
Yalnızca belirli pil takımları bu güvenlik geri çağırması kapsamındadır. Pilin şarj tutabilmesi bu geri çağırmanın nedeniyle ilgili değildir.

Zaman içinde tüm pillerin enerji depolama kapasitesi azalır. Bu, dizüstü bilgisayarlara veya HP ürünlerine özgü bir durum değildir; şarj edilebilen pillerin tümü için normal bir durumdur. Dizüstü bilgisayar sık sık pil gücüyle çalıştırılırsa, yalnızca ara sıra kullanılan bir pile kıyasla bu pilin kapasitesi daha hızlı azalır ve bu pili daha erken değiştirmek gerekir. Sıcaklık ve nem de pil kapasitesini etkiler. Daha fazla bilgi için lütfen adresini ziyaret edin.
   » Başa dön


7.  HP, dizüstü bilgisayarlarını geri çağırıyor mu? Neden?
Hayır. HP, dizüstü bilgisayarlarını geri çağırmıyor. HP yalnızca belirli dizüstü bilgisayar ürünlerinde kullanılan pilleri geri çağırıyor. Sorunun çıkarılabilir pille ilgili olduğu tespit edildi. Yeni piliniz elinize geçene kadar, dizüstü bilgisayarınızı, tasarımında olduğu üzere, A/C gücüyle kullanabilirsiniz.    » Başa dön


8.  Pilimin değiştirilebilecek piller arasında olduğu tespit edildiyse, ancak pille ilgili herhangi bir sorunum yoksa, bu pil dizüstü bilgisayarıma herhangi bir zarar vermiş olabilir mi?
Hayır. Yalnızca pilde sorun tespit edilmiştir, dizüstü bilgisayarla ilgili bir sorun yoktur.   » Başa dön


9.  Pil değiştirme programından etkilenen dizüstü bilgisayarlar hangileri?
Lütfen, adresinde bulunan HP Dizüstü Bilgisayar Pil Takımı Değişim Programı'ndaki dizüstü bilgisayar listesine bakın.   » Başa dön


10.  Bu web sitesindeki doğrulama işlemine başvurmadan, pilin geri çağırma programının kapsamında olup olmadığını belirlemenin başka bir yolu var mı?
Etkilenme olasılığı bulunan pil barkod kimlikleri program yoluyla aşağıdaki karakterlerle eşleşir veya başlar. Bazı durumlarda, bu karakterlerden önce CT gelebilir:

14 Mayıs 2009’da duyurulan ve 19 Mayıs 2010 ve 26 Mayıs 2011’de genişletilen program - Etkilenen piller aşağıdaki kalıpla eşleşir. ^ bir rakam veya harf olabilir.

  CT'nin ardından gelen Pil Barkodları:
62940^^AXV^^^^ 65000^^B5V^^^^ 65033^^B7U^^^^ 65035^^B7U^^^^ 67059^^V8U^^^^
    65033^^B7V^^^^ 65035^^B7V^^^^ 67059^^V8V^^^^
    65033^^BGU^^^^ 65035^^BGU^^^^ 67150^^AXU^^^^
    65033^^BGV^^^^ 65035^^BGV^^^^ 67150^^AXV^^^^

30 Ekim 2008'de duyurulan program - Etkilenen pil barkodları şunlarla başlar: L0, L1, A0 veya GC.

20 Nisan 2006'da duyurulan program - Etkilenen pil barkodları şununla başlar: L3.

14 Ekim 2005'te duyurulan program - Etkilenen pil barkodları şunlarla başlar: GC, IA, L0, L1.

Pil takımınızın barkod etiketi yukarıda belirtilmiş olan kodlardan biriyle eşleşmiyor veya başlamıyorsa, bu durum, bu programlara dahil olmadığınızı gösterir. Aslında, barkodları yukarıda belirtilen karakterlerle başlayan pillerin tümü de bu sorundan etkilenmiş değildir.

   » Başa dön


11.  HP dizüstü bilgisayar satın almak güvenli mi?
Kesinlikle. HP, ürettiği ürünlerin tümünün arkasında durmaktadır. HP, bu durumda, müşterilerimizin güvenliğini sağlamak ve ürünlerimizin bütünlüğünü ve kalitesini korumak için erkenden tedbir alma yaklaşımını benimsemiştir.   » Başa dön


12.  Değiştirme programının kapsamında olan bir HP dizüstü bilgisayarım var. Kısa bir süre önce bu bilgisayar için yedek bir pil satın aldım. Bu pil geri çağrılan pillerden biri olabilir mi?
Son 1 yıl içinde satın alınan bir pil takımının bu programın kapsamında olması beklenmemektedir. Emin değilseniz, HP, satın aldığınız pilin bu programın kapsamında olup olmadığını belirlemek için adresinde bulunan program web sitesini ziyaret etmenizi önerir.   » Başa dön


13.  Elimde birden fazla geri çağrılan pil var. HP geri çağrılan pillerimin tümünü değiştirecek mi?
Evet. Değiştirme programı kapsamında olduğu tespit edilen her pil için, HP size ücretsiz olarak yeni bir pil sağlayacaktır.    » Başa dön


14.  Yeni pilimi nasıl sipariş edeceğim?
Mevcut pilinizin ücretsiz olarak değiştirilmesi hakkını kazandıysanız, yeni pilinizi şu web sitesi aracılığıyla sipariş edebilirsiniz: .   » Başa dön


15.  Mevcut pilimi yedek pil olarak kullanmaya devam edebilir miyim?
Hayır. Pil arızası nedeniyle hasar meydana gelmesi olasılığını azaltmak için, HP, tüm müşterilerin, sorundan etkilenen pilleri kullanmayı derhal bırakmalarını ısrarla önerir. Etkilenen pili, yeni pilinizle birlikte gelen iade yönergelerinde belirtildiği gibi HP’ye iade etmeniz gerekmektedir.   » Başa dön


16.  HP dizüstü bilgisayarımı pil takmadan kullanabilir miyim?
Evet. Bunun için, etkilenen pili çıkardıktan sonra, AC adaptörünü önce prize, ardından da dizüstü bilgisayarınıza takmanız yeterlidir.   » Başa dön


17.  HP dizüstü bilgisayarımın ürün numarasını nereden bulurum?
Ürün numarası, ya ekran çerçevesinde ya da dizüstü bilgisayarın altında bulunur.   » Başa dön


18.  Elimde aşırı ısınma belirtileri gösteren bir pil varsa ne yapmalıyım?
Pilinizde renk değişimi veya deformasyon gibi aşırı ısınma belirtileri görülüyorsa, pili kullanmayı derhal bırakın ve aşağıdaki bağlantıda bulunan ülke içi telefon numaralarını kullanarak HP ile temasa geçin: .    » Başa dön


19.  Geri çağrılan pilimi HP servis iş ortaklarından birine götürüp yeni bir pille değiştirebilir miyim?
Hayır. HP Mobil Pil Değiştirme Programı, adresindeki pil değiştirme web sitesi aracılığıyla yürütülmektedir.   » Başa dön


20.  Geri çağrılan pilimi yeni pil elime geçmeden önce iade etmek zorunda mıyım?
Hayır. Önce HP size yeni pilinizi gönderecek, bunun ardından siz de geri çağrılan pili HP'ye iade edeceksiniz.    » Başa dön


21.  Pilimle ilgili hiç sorun yaşamadım. Değiştirmem gerekir mi?
Pilinizin değiştirme programının kapsamında olduğu tespit edildiyse, güvenlik nedeniyle bu pilin değiştirilmesi gerekir. Pilinizin ücretsiz olarak değiştirilip değiştirilemeyeceğini öğrenmek için lütfen adresinde bulunan programla ilgili web sitesini ziyaret edin.    » Başa dön


22.  Ücretsiz olarak değiştirilecek pilimin elime geçmesi ne kadar sürer?
Siparişiniz alındıktan sonra, HP, ücretsiz olarak size yeni bir pil gönderecektir. Genellikle, ABD ve Kanada içindeki siparişlerde 3 ila 5 iş günü içinde, uluslararası siparişlerde ise 7 ila 10 iş günü içinde pil elinize geçer.   » Başa dön


23.  HP, geri çağrılan pilin geri gönderilmesi için herhangi bir muhafaza kabı sağlayacak mı?
Evet. Yeni pilin gönderildiği ambalaj malzemelerini kullanarak elinizdeki pili belirtildiği gibi iade edin.   » Başa dön


24.  HP iade edilen pillerle ne yapacak? Bunun çevre üzerindeki etkisi ne?
Bu piller, yürürlükteki yerel yasalara ve düzenlemelere uygun olarak sorumluluk bilinci içinde imha edilecektir.   » Başa dön


25.  Geri çağrılan pili dizüstü bilgisayardan çıkardıktan sonra pili elimize almak güvenli midir?
Evet. HP öncelikle sizin güvenliğinizi düşünmektedir. Pil takımı arızası olasılığını en aza indirmek için, lütfen geri çağrılan pil takımlarını dizüstü bilgisayardan çıkarıp bu pil takımlarını kullanmayı bırakın ve yeni bir pil takımı sipariş edin.   » Başa dön


Basılabilir sayfa
© 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P.